Usługi

Kampania reklamowa YouTube Google Ads (AdWords)

 

YouTube jako serwis należący do globalnego giganta Google w pełnej rozciągłości korzysta z dobrodziejstw jakie daje system Google Ads. Najpopularniejsza platforma wideo na świecie posiada wiele możliwości implementacji reklam. Najbardziej efektywnym są spoty wideo przed lub w trakcie filmów w serwisie.

Reklamy w YouTube to spoty wideo o dowolnej długości. Mogą mieć zarówno kilka sekund, jak i kilka minut. Pominąć je można po obejrzeniu pięciu sekund, stąd dużą popularnością cieszą się reklamy o właśnie takiej długości. Domyślnie, jeśli dany kanał ma włączone zarabianie, serwis umieszcza na filmie danego użytkownika jedną reklamę przed filmem. Jednak wielu youtuberów tworzy filmy o większej długości właśnie z powodów reklamowych. Film, który trwa co najmniej 10 minut to okazja do umieszczenia większej ilości reklam wideo - maksymalnie co 90 sekund. Spoty umieszczać można również w trakcie transmisji na żywo. O jego emisji decyduje prowadzący daną transmisję.

Osoba zamawiająca kampanię Google Ads w YouTube może zadecydować do jakiej grupy docelowej i jakiego youtubera chce kierować swój spot. Jednak twórcy internetowi mają możliwość blokowania niepożądanych przez siebie reklam. Mogą to zrobić powstrzymując wyświetlanie ogólnej kategorii o charakterze według nich kontrowersyjnej lub pojedynczych reklam np. z danego adresu internetowego. Reklamodawca w Google Ads płaci jedynie za kliknięcie lub obejrzenie 30 sekund spotu, chyba że jest on krótszy. Jest to gwarancja, iż płacimy jedynie za te reklamy, które osiągnęły cel, czyli trafiły do grupy docelowej, do jakiej były kierowane. Budżet można stworzyć według własnych preferencji.

 

Masz pytania? Chcesz rozpocząć współpracę? Napisz do nas!

 

 *Twoje dane zostaną wykorzystane wyłącznie w celach kontaktowych. 

 

Klienci