Usługi

Kampania produktowa Google Merchant (zakupy)

 

Kampanie produktowe pomagają promować produkty poprzez dostarczenie konsumentom informacji na temat oferty, zanim jeszcze w ogóle w nią klikną. Sprzedawcy detaliczni mogą używać kampanii produktowych, by promować sprzedaż internetową lub zwiększyć ruch w sklepie stacjonarnym. Reklamy produktowe nie są jedynie afiszami tekstowymi. Wyświetlają one potencjalnym klientom zdjęcie i nazwę produktu, cenę oraz informacje o sklepie.

Wiele firm uzyskuje znacznie wyższe współczynniki klikalność stosując kampanie Google Merchant w porównaniu ze zwykłymi reklamami tekstowymi. Tego typu kampanie cieszą się również dużą popularnością, dlatego iż niejako pomagają konsumentom w podejmowaniu przemyślanych decyzji. Klient widząc baner ze zdjęciem produktu oraz jego ceną może łatwiej stwierdzić czy mu odpowiada, niż jak ma do czynienia z samym tekstem. Są to również reklamy kontekstowe, czyli mogą wyświetlać się użytkownikom, którzy wcześniej wyszukiwali informacji na ten temat.

Kampanie Google Zakupy oferują również wyświetlanie banerów w wyszukiwaniach podobnych tematycznie. Mają one szeroki zasięg działania. Oprócz wyszukiwarki pojawiają się takżew serwisie YouTube oraz w ramach sieci reklamowej Google.

Reklamy produktowe mogą się pojawiać równocześnie z tekstowymi, co zwiększa szansę na jej dostrzeżenie przez konsumenta. Tak jak w przypadku innych reklam z portfolio Google biorą one udział w swego rodzaju licytacji. Kupujący płaci jedynie za kliknięcie w reklamę, które skutkuje przeniesieniem na stronę docelową - witrynę lub ofertę w serwisie Google. Dzięki temu płacimy jedynie za reklamy, które dotarły do pożądanej grupy docelowej.

 

Masz pytania? Chcesz rozpocząć współpracę? Napisz do nas!

 

 *Twoje dane zostaną wykorzystane wyłącznie w celach kontaktowych. 

 

Klienci